İçeriğe geç

Erzurum Tekirdağ Arası Kaç KM

Erzurum Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Tekirdağ arası kaç km? Erzurum Tekirdağ arası kaç saat? Erzurum Tekirdağ yol tarifi? Erzurum Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Tekirdağ Arası Kaç KM

Erzurum Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1378 km’dir. Erzurum Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1171 km’dir.

Erzurum Tekirdağ Arası Kaç Saat

Erzurum Tekirdağ arası kaç saat; Erzurum Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1378 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Erzurum Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1378 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.