İçeriğe geç

Tekirdağ Edirne Arası Kaç KM

Tekirdağ Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Edirne arası kaç km? Tekirdağ Edirne arası kaç saat? Tekirdağ Edirne yol tarifi? Tekirdağ Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Edirne Arası Kaç KM

Tekirdağ Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 km’dir. Tekirdağ Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 112 km’dir.

Tekirdağ Edirne Arası Kaç KM

Tekirdağ Edirne Arası Kaç Saat

Tekirdağ Edirne arası kaç saat; Tekirdağ Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 112 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Tekirdağ Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 144 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.