İçeriğe geç

Diyarbakır Tekirdağ Arası Kaç KM

Diyarbakır Tekirdağ arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Tekirdağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Tekirdağ arası kaç km? Diyarbakır Tekirdağ arası kaç saat? Diyarbakır Tekirdağ yol tarifi? Diyarbakır Tekirdağ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Tekirdağ İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Tekirdağ Arası Kaç KM

Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1598 km’dir. Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1143 km’dir.

Diyarbakır Tekirdağ Arası Kaç KM

Diyarbakır Tekirdağ Arası Kaç Saat

Diyarbakır Tekirdağ arası kaç saat; Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1598 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1143 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Diyarbakır Tekirdağ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Tekirdağ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1598 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Tekirdağ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Tekirdağ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.