Tekirdağ Çankırı Arası Kaç KM

Tekirdağ Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Çankırı arası kaç km? Tekirdağ Çankırı arası kaç saat? Tekirdağ Çankırı yol tarifi? Tekirdağ Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Çankırı Arası Kaç KM

Tekirdağ Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. Tekirdağ Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 497 km’dir.

Tekirdağ Çankırı Arası Kaç KM

Tekirdağ Çankırı Arası Kaç Saat

Tekirdağ Çankırı arası kaç saat; Tekirdağ Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  6 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Tekirdağ Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 497 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 9 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 9 dakika

Tekirdağ Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.