İçeriğe geç

Tekirdağ Bartın Arası Kaç KM

Tekirdağ Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Bartın arası kaç km? Tekirdağ Bartın arası kaç saat? Tekirdağ Bartın yol tarifi? Tekirdağ Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Bartın Arası Kaç KM

Tekirdağ Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 km’dir. Tekirdağ Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 419 km’dir.

Tekirdağ Bartın Arası Kaç Saat

Tekirdağ Bartın arası kaç saat; Tekirdağ Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Tekirdağ Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 419 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Tekirdağ Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.