İçeriğe geç

Tekirdağ Ardahan Arası Kaç KM

Tekirdağ Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Ardahan arası kaç km? Tekirdağ Ardahan arası kaç saat? Tekirdağ Ardahan yol tarifi? Tekirdağ Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Ardahan Arası Kaç KM

Tekirdağ Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1599 km’dir. Tekirdağ Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1274 km’dir.

Tekirdağ Ardahan Arası Kaç KM

Tekirdağ Ardahan Arası Kaç Saat

Tekirdağ Ardahan arası kaç saat; Tekirdağ Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1599 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika saat sürmektedir. Tekirdağ Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1274 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat 30 dakika

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 15 dakika

Tekirdağ Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1599 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 88 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 128 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.