İçeriğe geç

Tekirdağ Amasya Arası Kaç KM

Tekirdağ Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Amasya arası kaç km? Tekirdağ Amasya arası kaç saat? Tekirdağ Amasya yol tarifi? Tekirdağ Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Amasya Arası Kaç KM

Tekirdağ Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 km’dir. Tekirdağ Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 703 km’dir.

Tekirdağ Amasya Arası Kaç KM

Tekirdağ Amasya Arası Kaç Saat

Tekirdağ Amasya arası kaç saat; Tekirdağ Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Tekirdağ Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 703 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Tekirdağ Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.