İçeriğe geç

Tekirdağ Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Tekirdağ ilinin alan kodu ise 282 şeklindedir. Tekirdağ ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

282 Nerenin Alan Kodu?

Tekirdağ İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 282 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Tekirdağ Telefon Kodu, Tekirdağ ili

Tekirdağ ilinin alan olarak Türkiye’nin elli dört en büyük ilidir. Tekirdağ ilinde insan yerleşkesi ile ilgili en eski kalıntılara Karansıllı köyü çervesindeki Yatak, Kuştepe ve Malkara yakınlarındaki Balıtepe adlı kalıntı yerlerinde tespit edilmiştir. Bunlar Alt Paleolitik Dönemine dair aletlerin keşfedildiği açık hava kalıntı yerleridir. Tekirdağ ilinin ekonomik yapısını tarım ve sanayi sektörleri yer almaktadır. Turizm sektöründe de gelişmeler görünmektedir. Tekirdağ ilinin 2020 TÜİK verisine göre 1.081.065 nüfusa sahip ilimizdir. Tekirdağ ilinde on bir tane ilçe bulunmaktadır.

Tekirdağ ilinin yüz ölçümü 6,339 km2’dir. Tekirdağ coğrafi konumu ise 40° 58′ 41.1312” Kuzey ve 27° 30′ 42.0300” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Alan Kodu
Tekirdağ Alan Kodu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodlarına sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…