İçeriğe geç

Tekirdağ Aksaray Arası Kaç KM

Tekirdağ Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Aksaray arası kaç km? Tekirdağ Aksaray arası kaç saat? Tekirdağ Aksaray yol tarifi? Tekirdağ Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Aksaray Arası Kaç KM

Tekirdağ Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 km’dir. Tekirdağ Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 630 km’dir.

Tekirdağ Aksaray Arası Kaç KM

Tekirdağ Aksaray Arası Kaç Saat

Tekirdağ Aksaray arası kaç saat; Tekirdağ Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Tekirdağ Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 630 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Tekirdağ Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 820 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.