İçeriğe geç

Tekirdağ Afyon Arası Kaç KM

Tekirdağ Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından,  Tekirdağ Afyon arası kaç km? Tekirdağ Afyon arası kaç saat?  Tekirdağ Afyon yol tarifi?  Tekirdağ Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

 Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir.  Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Afyon Arası Kaç KM

 Tekirdağ Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 km’dir.  Tekirdağ Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 358 km’dir.

Tekirdağ Afyon Arası Kaç KM

Tekirdağ Afyon Arası Kaç Saat

 Tekirdağ Afyon arası kaç saat;  Tekirdağ Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir.  Tekirdağ Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir.  Tekirdağ Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 358 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tekirdağ Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

 Tekirdağ Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan  Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a         yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.