İçeriğe geç

Tekirdağ Adıyaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Adıyaman arası kaç km? Tekirdağ Adıyaman arası kaç saat? Tekirdağ Adıyaman yol tarifi? Tekirdağ Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Adıyaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 km’dir. Tekirdağ Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 993 km’dir.

Tekirdağ Adıyaman Arası Kaç KM

Tekirdağ Adıyaman Arası Kaç Saat

Tekirdağ Adıyaman arası kaç saat; Tekirdağ Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Tekirdağ Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 993 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Tekirdağ Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.