İçeriğe geç

Tefenni Yol Tarifi

Burdur Tefenni yol tarifi; yazımızda öncelikle Tefenni şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tefenni’ye nasıl gidilir? Tefenni yol tarifi? Tefenni yol haritası? Tefenni İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tefenni İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Tefenni, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Tefenni İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 582 km2’dir. Tefenni ilçesinin rakımı ise 1.161 m olarak hesaplanmıştır. Tefenni ilinin Kuzeyinde Karamanlı, doğusunda ise Antalya, batısında Gölhisar, Güneyinde ise Çavdır ilçeleri bulunmaktadır. Tefenni ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tefenni İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tefenni ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.918 nüfusa sahiptir.

Tefenni İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tefenni Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tefenni’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tefenni Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tefenni’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tefenni’ye Nasıl Gidilir? Tefenni Yol Tarifi

Tefenni’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tefenni’ye gelebilirsiniz. Tefenni karayolu ile Burdur şehir merkezine 64,5 km, İstanbul’a yaklaşık 641 km, Ankara’ya yaklaşık 494 km, İzmir’den ise yaklaşık 356 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tefenni ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.