İçeriğe geç

Tavşanlı Yol Tarifi

Kütahya Tavşanlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Tavşanlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tavşanlı’ya nasıl gidilir? Tavşanlı yol tarifi? Tavşanlı yol haritası? Tavşanlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tavşanlı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Tavşanlı, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Tavşanlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.899 km2’dir. Tavşanlı ilçesinin rakımı ise 836 m olarak hesaplanmıştır. Tavşanlı ilçesinin Kuzeyinde Domaniç, Bursa ve Bilecik, doğusunda Kütahya Merkez, batısında Bilecik, Güneyinde ise Simav, Emet ve Aslanapa ilçeleri bulunmaktadır. Tavşanlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tavşanlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tavşanlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 101.460 nüfusa sahiptir.

Tavşanlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tavşanlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tavşanlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tavşanlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tavşanlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tavşanlı’ya Nasıl Gidilir? Tavşanlı Yol Tarifi

Tavşanlı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tavşanlı’ya gelebilirsiniz. Tavşanlı karayolu ile Kütahya şehir merkezine 50.8 km, İstanbul’a yaklaşık 277 km, Ankara’ya yaklaşık 361 km, İzmir’den ise yaklaşık 398 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tavşanlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.