İçeriğe geç

Tavas Yol Tarifi

Denizli Tavas yol tarifi; yazımızda öncelikle Tavas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tavas’a nasıl gidilir? Tavas yol tarifi? Tavas yol haritası? Tavas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tavas İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Tavas, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Tavas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.432 km2’dir. Tavas ilçesinin rakımı ise 933 m olarak hesaplanmıştır. Tavas ilinin Kuzeyinde Merkezefendi, doğusunda ise Serinhisar, batısında Kale, Güneyinde ise Beyağaç ilçeleri bulunmaktadır. Tavas ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tavas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tavas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.320 nüfusa sahiptir.

Tavas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tavas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tavas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tavas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tavas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tavas’a Nasıl Gidilir? Tavas Yol Tarifi

Tavas’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tavas’a gelebilirsiniz. Tavas karayolu ile Denizli şehir merkezine 66,1 km, İstanbul’a yaklaşık 693 km, Ankara’ya yaklaşık 515 km, İzmir’den ise yaklaşık 234 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Denizli Şehir Merkezinde yer alan Denizli Çardak Havalimanı’na gidebilirsiniz. Denizli Çardak Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tavas ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Denizli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Denizli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tavas ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.