İçeriğe geç

Tatvan Yol Tarifi

Bitlis Tatvan yol tarifi; yazımızda öncelikle Tatvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tatvan’a nasıl gidilir? Tatvan yol tarifi? Tatvan yol haritası? Tatvan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tatvan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Tatvan, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Tatvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.885 km2’dir. Tatvan ilçesinin rakımı ise 1.656 m olarak hesaplanmıştır. Tatvan ilinin Kuzeyinde Ahlat, doğusunda ise Van, batısında Güroymak, Güneyinde ise Hizan ve Bitlis merkez ilçeleri bulunmaktadır. Tatvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tatvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tatvan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 93.189 nüfusa sahiptir.

Tatvan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tatvan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tatvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tatvan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tatvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tatvan’a Nasıl Gidilir? Tatvan Yol Tarifi

Tatvan’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tatvan’a gelebilirsiniz. Tatvan karayolu ile Bitlis şehir merkezine 40,5 km, İstanbul’a yaklaşık 1,393 km, Ankara’ya yaklaşık 1,081 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,746 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tatvan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.