İçeriğe geç

Taşova Yol Tarifi

Amasya Taşova yol tarifi; yazımızda öncelikle Taşova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Taşova’ya nasıl gidilir? Taşova yol tarifi? Taşova yol haritası? Taşova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Taşova İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Taşova, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Taşova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 971km2’dir. Taşova ilçesinin rakımı ise 240 m olarak hesaplanmıştır. Taşova ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ise Tokat, batısında Amasya merkezi ilçeleri bulunmaktadır. Taşova ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Taşova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Taşova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30.635 nüfusa sahiptir.

Taşova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Taşova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Taşova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Taşova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Taşova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Taşova’ya Nasıl Gidilir? Taşova Yol Tarifi

Taşova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Taşova’ya gelebilirsiniz. Taşova karayolu ile Amasya şehir merkezine 56,9 km, İstanbul’a yaklaşık 725 km, Ankara’ya yaklaşık 391 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.077 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.