İçeriğe geç

Taşlıçay Yol Tarifi

Ağrı, Taşlıçay yol tarifi; yazımızda öncelikle Taşlıçay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Taşlıçay’a nasıl gidilir? Taşlıçay yol tarifi? Taşlıçay yol haritası? Taşlıçay İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Taşlıçay İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Taşlıçay, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Taşlıçay İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 822 km2’dir. Taşlıçay ilçesinin rakımı ise 1.762  m olarak hesaplanmıştır. Taşlıçay ilinin doğusunda Diyadin, batısında Hamur, Güneyinde ise Van ilçeleri bulunmaktadır. Taşlıçay ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Taşlıçay İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Taşlıçay ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20.029 nüfusa sahiptir. Taşlıçay yol haritası için aşağıdaki linke tıklayınız.

Taşlıçay İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Taşlıçay Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Taşlıçay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Taşlıçay Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Taşlıçay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Taşlıçay’a Nasıl Gidilir? Taşlıçay Yol Tarifi

Taşlıçay’a kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Taşlıçay’a gelebilirsiniz. Taşlıçay ile Ağrı şehir merkezi yaklaşık 49,9, İstanbul’a yaklaşık 1,444 km, Ankara’ya yaklaşık 1,081 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,797 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşlıçay ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.