İçeriğe geç

Taşköprü Yol Tarifi

Kastamonu Taşköprü yol tarifi; yazımızda öncelikle Taşköprü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Taşköprü’ye nasıl gidilir? Taşköprü yol tarifi? Taşköprü yol haritası? Taşköprü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Taşköprü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Taşköprü, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Taşköprü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.758 km2’dir. Taşköprü ilçesinin rakımı ise 559 m olarak hesaplanmıştır. Taşköprü ilçesinin Kuzeyinde Çatalzeytin ve Devrekani, doğusunda Hanönü ve Sinop, batısında Kastamonu Merkez, Güneyinde ise Tosya ve Çorum ilçeleri bulunmaktadır. Taşköprü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Taşköprü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Taşköprü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 37.815 nüfusa sahiptir.

Taşköprü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Taşköprü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Taşköprü’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Taşköprü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Taşköprü’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Taşköprü’ye Nasıl Gidilir? Taşköprü Yol Tarifi

Taşköprü’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Taşköprü’ye gelebilirsiniz. Taşköprü karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 68.3 km, İstanbul’a yaklaşık 558 km, Ankara’ya yaklaşık 283 km, İzmir’den ise yaklaşık 911 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşköprü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.