İçeriğe geç

Taşkent Yol Tarifi

Konya Taşkent yol tarifi; yazımızda öncelikle Taşkent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Taşkent’e nasıl gidilir? Taşkent yol tarifi? Taşkent yol haritası? Taşkent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Taşkent İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Taşkent, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Taşkent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 457 km2’dir. Taşkent ilçesinin rakımı ise         1.409  m olarak hesaplanmıştır. Taşkent ilçesinin Kuzeyinde Hadım, doğusunda ve güneyinde Karaman, batısında Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Taşkent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Taşkent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Taşkent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.296nüfusa sahiptir.

Taşkent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Taşkent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Taşkent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Taşkent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Taşkent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Taşkent’e Nasıl Gidilir? Taşkent Yol Tarifi

Taşkent’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Taşkent’e gelebilirsiniz. Taşkent karayolu ile Konya şehir merkezine 133 km, İstanbul’a yaklaşık 839 km, Ankara’ya yaklaşık 403 km, İzmir’den ise yaklaşık 694 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşkent ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taşkent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.