İçeriğe geç

Tarsus Yol Tarifi

Mersin Tarsus yol tarifi; yazımızda öncelikle Tarsus şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tarsus’a nasıl gidilir? Tarsus yol tarifi? Tarsus yol haritası? Tarsus İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tarsus İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Tarsus, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Tarsus İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.029 km2’dir. Tarsus ilçesinin rakımı ise 25 m olarak hesaplanmıştır. Tarsus ilinin Kuzeyinde Niğde, doğusunda Adana, batısında Çamlıyayla, Akdeniz ve Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. Tarsus ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Tarsus İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Tarsus ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 342.373 nüfusa sahiptir.

Tarsus İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Tarsus Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Tarsus’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Tarsus Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tarsus’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Tarsus’a Nasıl Gidilir? Tarsus Yol Tarifi

Tarsus’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Tarsus’a gelebilirsiniz. Tarsus karayolu ile Mersin şehir merkezine 25.7 km, İstanbul’a yaklaşık 907 km, Ankara’ya yaklaşık 472 km, İzmir’den ise yaklaşık 880 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Tarsus ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.