İçeriğe geç

Taraklı Yol Tarifi

Sakarya Taraklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Taraklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Taraklı’ya nasıl gidilir? Taraklı yol tarifi? Taraklı yol haritası? Taraklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Taraklı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Taraklı, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Taraklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 292 km2’dir. Taraklı ilçesinin rakımı ise 449 m olarak hesaplanmıştır. Taraklı ilçesinin Kuzeyinde Akyazı, Karapürçek ve Geyve, doğusunda Bolu, batısında Geyve, Güneyinde ise Bilecik ve Bolu ilçeleri bulunmaktadır. Taraklı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Taraklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Taraklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.933 nüfusa sahiptir.

Taraklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Taraklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Taraklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Taraklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Taraklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Taraklı’ya Nasıl Gidilir? Taraklı Yol Tarifi

Taraklı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Taraklı’ya gelebilirsiniz. Taraklı karayolu ile Sakarya şehir merkezine 64.5 km, İstanbul’a yaklaşık 205 km, Ankara’ya yaklaşık 255 km, İzmir’den ise yaklaşık 507 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Taraklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.