İçeriğe geç

Talas Yol Tarifi

Kayseri Talas yol tarifi; yazımızda öncelikle Talas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Talas’a nasıl gidilir? Talas yol tarifi? Talas yol haritası? Talas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Talas İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Talas, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Talas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Talas ilçesinin rakımı ise 1.150 m olarak hesaplanmıştır. Talas ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Melikgazi, doğusunda Bünyan, Güneyinde Tomarza ilçeleri bulunmaktadır. Talas ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Talas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Talas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 163.773 nüfusa sahiptir.

Talas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Talas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Talas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Talas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Talas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Talas’a Nasıl Gidilir? Talas Yol Tarifi

Talas’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Talas’a gelebilirsiniz. Talas karayolu ile Kayseri şehir merkezine 7.9 İstanbul’a yaklaşık 777 km, Ankara’ya yaklaşık 332 km, İzmir’den ise yaklaşık 849 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kayseri Şehir Merkezinde yer alan Kayseri Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kayseri Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Talas ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kayseri’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kayseri demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Talas ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.