İçeriğe geç

Talas Posta Kodu

Talas Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Talas Posta Kodu Sorgulama

Talas’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Talas ilçesi Hakkında

Talas ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz on ikinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri’nin ilçesi olan Talas, Kayseri’nin yerleşim yerlerinden biridir. Talas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 444 km2’dir. Rakımı ise 1.150 m olarak hesaplanmıştır. Talas ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Melikgazi, doğusunda Bünyan, Güneyinde Tomarza ilçeleri bulunmaktadır. Talas ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Talas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Talas ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 165.127 nüfusa sahiptir.

Talas Posta Kodu
Talas Posta Kodu