İçeriğe geç

Sütçüler Posta Kodu

Sütçüler Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sütçüler Posta Kodu Sorgulama

Sütçüler de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sütçüler ilçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Sütçüler, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Sütçüler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.235 km2’dir. Rakımı ise 992 m olarak hesaplanmıştır. Sütçüler ilinin Kuzeyinde Eğirdir, doğusunda ise Aksu, batısında Burdur, Güneyinde ise Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Sütçüler ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sütçüler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sütçüler ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 13.879 nüfusa sahiptir.

Sütçüler Posta Kodu
Sütçüler Posta Kodu