İçeriğe geç

Susuz Yol Tarifi

Kars Susuz yol tarifi; yazımızda öncelikle Susuz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Susuz’a nasıl gidilir? Susuz yol tarifi? Susuz yol haritası? Susuz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Susuz İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Susuz, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Susuz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 578 km2’dir. Susuz ilçesinin rakımı ise 1.755 m olarak hesaplanmıştır. Susuz ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Ardahan, doğusunda Arpaçay, Güneyinde ise Kars Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Susuz ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Susuz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Susuz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.044 nüfusa sahiptir.

Susuz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Susuz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Susuz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Susuz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Susuz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Susuz’a Nasıl Gidilir? Susuz Yol Tarifi

Susuz’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Susuz’a gelebilirsiniz. Susuz karayolu ile Kars şehir merkezine 35.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.461 km, Ankara’ya yaklaşık 1.098 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.814 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Susuz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Susuz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.