İçeriğe geç

Susurluk Yol Tarifi

Balıkesir Susurluk yol tarifi; yazımızda öncelikle Susurluk şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Susurluk’a nasıl gidilir? Susurluk yol tarifi? Susurluk yol haritası? Susurluk İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Susurluk İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Susurluk, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Susurluk İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 652 km2’dir. Susurluk ilçesinin rakımı ise 46 m olarak hesaplanmıştır. Susurluk ilinin Kuzeyinde Manyas, doğusunda ise Bursa, batısında Karesi, Güneyinde ise Kepsut ilçeleri bulunmaktadır. Susurluk ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Susurluk İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Susurluk ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 38.704 nüfusa sahiptir.

Susurluk İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Susurluk Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Susurluk’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Susurluk Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Susurluk’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Susurluk’a Nasıl Gidilir? Susurluk Yol Tarifi

Susurluk’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Susurluk’a gelebilirsiniz. Susurluk karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 61,9 km, İstanbul’a yaklaşık 242 km, Ankara’ya yaklaşık 495 km, İzmir’den ise yaklaşık 252 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Susurluk ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Susurluk ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.