İçeriğe geç

Suşehri Yol Tarifi

Sivas Suşehri yol tarifi; yazımızda öncelikle Suşehri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Suşehri’ne nasıl gidilir? Suşehri yol tarifi? Suşehri yol haritası? Suşehri İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Suşehri İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Suşehri, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Suşehri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 939 km2’dir. Suşehri ilçesinin rakımı ise 1.073 m olarak hesaplanmıştır. Suşehri ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda Akıncılar, batısında Zara ve Koyulhisar, Güneyinde ise İmranlı ilçeleri bulunmaktadır. Suşehri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Suşehri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Suşehri ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.159 nüfusa sahiptir.

Suşehri İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Suşehri Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Suşehri’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Suşehri Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Suşehri’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Suşehri’ne Nasıl Gidilir? Suşehri Yol Tarifi

Suşehri’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Suşehri’ne gelebilirsiniz. Suşehri karayolu ile Sivas şehir merkezine 130 km, İstanbul’a yaklaşık 904 km, Ankara’ya yaklaşık 532 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.257 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suşehri ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suşehri ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.