İçeriğe geç

Suruç Yol Tarifi

Şanlıurfa Suruç yol tarifi; yazımızda öncelikle Suruç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Suruç’a nasıl gidilir? Suruç yol tarifi? Suruç yol haritası? Suruç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Suruç İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Suruç, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Suruç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 744 km2’dir. Suruç ilçesinin rakımı ise 500 m olarak hesaplanmıştır. Suruç ilçesinin Kuzeyinde Eyyübiye, Karaköprü, Bozova ve Birecik, doğusunda Akçakale, batısında Birecik, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Suruç ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Suruç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Suruç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 102.265 nüfusa sahiptir.

Suruç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Suruç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Suruç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Suruç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Suruç’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Suruç’a Nasıl Gidilir? Suruç Yol Tarifi

Suruç’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Suruç’a gelebilirsiniz. Suruç karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 87.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.258 km, Ankara’ya yaklaşık 771 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.231 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suruç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suruç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.