İçeriğe geç

Sürmene Yol Tarifi

Trabzon Sürmene yol tarifi; yazımızda öncelikle Sürmene şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sürmene’ye nasıl gidilir? Sürmene yol tarifi? Sürmene yol haritası? Sürmene İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sürmene İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Sürmene, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Sürmene İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 166 km2’dir. Sürmene ilçesinin rakımı ise 11m olarak hesaplanmıştır. Sürmene ilçesinin, doğusunda Of ve Köprübaşı, batısında Araklı, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Sürmene ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sürmene İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sürmene ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.824 nüfusa sahiptir.

Sürmene İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sürmene Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sürmene’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sürmene Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sürmene’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sürmene’ye Nasıl Gidilir? Sürmene Yol Tarifi

Sürmene’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sürmene’ye gelebilirsiniz. Sürmene karayolu ile Trabzon şehir merkezine 80 km, İstanbul’a yaklaşık 1.101 km, Ankara’ya yaklaşık 768 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.454 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sürmene ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.