İçeriğe geç

Sürmene Posta Kodu

Sürmene Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sürmene Posta Kodu Sorgulama

Sürmene’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sürmene ilçesi Hakkında

Sürmene ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz elli üçüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Sürmene, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Sürmene İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 166 km2’dir. Rakımı ise 11m olarak hesaplanmıştır. Sürmene ilçesinin, doğusunda Of ve Köprübaşı, batısında Araklı, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Sürmene ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sürmene İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sürmene ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.391 nüfusa sahiptir.

Sürmene Posta Kodu
Sürmene Posta Kodu