İçeriğe geç

Sur Yol Tarifi

Diyarbakır Sur yol tarifi; yazımızda öncelikle Sur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sur’a nasıl gidilir? Sur yol tarifi? Sur yol haritası? Sur İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sur İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır’ın ilçesi olan Sur, Diyarbakır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sur İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.227 km2’dir. Sur ilçesinin rakımı ise 674 m olarak hesaplanmıştır. Sur ilinin Kuzeyinde Kocaköy, doğusunda ise Bismil, batısında Yenişehir, Güneyinde ise Çınar ilçeleri bulunmaktadır. Sur ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sur İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sur ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 106.108 nüfusa sahiptir.

Sur İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sur Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sur Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sur’a Nasıl Gidilir? Sur Yol Tarifi

Sur’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sur’a gelebilirsiniz. Sur karayolu ile Diyarbakır şehir merkezine 28.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.471 km, Ankara’ya yaklaşık 910 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.443 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Diyarbakır Şehir Merkezinde yer alan Diyarbakır Havalimanı’na gidebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sur ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Diyarbakır’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Diyarbakır demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sur ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.