İçeriğe geç

Sungurlu Yol Tarifi

Çorum Sungurlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Sungurlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sungurlu’ya nasıl gidilir? Sungurlu yol tarifi? Sungurlu yol haritası? Sungurlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sungurlu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Sungurlu, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Sungurlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.999 km2’dir. Sungurlu ilçesinin rakımı ise 762 m olarak hesaplanmıştır. Sungurlu ilinin Kuzeyinde Uğurludağ, doğusunda ise Alaca, batısında Kırıkkale, güneyinde Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Sungurlu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sungurlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sungurlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48.158 nüfusa sahiptir.

Sungurlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sungurlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sungurlu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sungurlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sungurlu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sungurlu’ya Nasıl Gidilir? Sungurlu Yol Tarifi

Sungurlu’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sungurlu’ya gelebilirsiniz. Sungurlu karayolu ile Çorum şehir merkezine 71,4 km, İstanbul’a yaklaşık 616 km, Ankara’ya yaklaşık 163 km, İzmir’den ise yaklaşık766 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.