İçeriğe geç

Sumbas Yol Tarifi

Osmaniye Sumbas yol tarifi; yazımızda öncelikle Sumbas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sumbas’a nasıl gidilir? Sumbas yol tarifi? Sumbas yol haritası? Sumbas İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sumbas İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Sumbas, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Sumbas İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 358 km2’dir. Sumbas ilçesinin rakımı ise 130 m olarak hesaplanmıştır. Sumbas ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Adana, doğusunda ve Güneyinde ise Kadirli ilçeleri bulunmaktadır. Sumbas ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sumbas İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sumbas ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.840 nüfusa sahiptir.

Sumbas İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sumbas Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sumbas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sumbas Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sumbas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sumbas’a Nasıl Gidilir? Sumbas Yol Tarifi

Sumbas’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sumbas’a gelebilirsiniz. Sumbas karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 62.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.021 km, Ankara’ya yaklaşık 586 km, İzmir’den ise yaklaşık 994 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sumbas ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.