İçeriğe geç

Sulusaray Mahalleleri

Sulusaray İlçesi

Sulusaray mahalleleri, Sulusaray ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli dokuzuncu en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Sulusaray, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sulusaray İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 266 km2’dir. Sulusaray ilçesinin rakımı ise 1.035  m olarak hesaplanmıştır. Sulusaray ilçesinin Kuzeyinde Zile, doğusunda Artova ve Yeşilyurt, batısında Yozgat, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Sulusaray ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sulusaray İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sulusaray ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.083 nüfusa sahiptir.

Sulusaray ilçesini coğrafi konumu ise 39° 59′ 51.0180” Kuzey ve 36° 5′ 1.5180” Doğu gps koordinatlarıdır.

Sulusaray Mahalleleri

Sulusaray ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Sulusaray ilçesinin 12 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Sulusaray mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Gaziosmanpaşa mahallesi ve Fatih mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Malum Seyit Tekke mahallesi ve Menderes mahalleleridir.

Sulusaray Mahalleleri
Sulusaray Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

SULUSARAY MAHALLELERİ

  • Fatih Mah.
  • Gaziosmanpaşa Mah.
  • Malum Seyit Tekke Mah.
  • Menderes Mah.

Sulusaray Tarihi ve Gezilecek Yerler

Sulusaray mahalleleri, Sulusaray Kaplıcaları ve Sebastapolis Antik Kenti gibi yerler bulunmaktadır. Tokat ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Sulusaray Tarihi ve Gezilecek Yerler

Sulusaray Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Reşadiye Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…