İçeriğe geç

Suluova Yol Tarifi

Amasya Suluova yol tarifi; yazımızda öncelikle Suluova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Suluova’ya nasıl gidilir? Suluova yol tarifi? Suluova yol haritası? Suluova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Suluova İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya’nın ilçesi olan Suluova, Amasya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Suluova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 456 km2’dir. Suluova ilçesinin rakımı ise 542 m olarak hesaplanmıştır. Suluova ilinin Kuzeyinde Samsun, doğusunda ve güneyinde Amasya merkez, batısında Merzifon ilçeleri bulunmaktadır. Suluova ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Suluova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Suluova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 46.649 nüfusa sahiptir.

Suluova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Suluova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Suluova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Suluova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Suluova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Suluova’ya Nasıl Gidilir? Suluova Yol Tarifi

Suluova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Suluova’ya gelebilirsiniz. Suluova karayolu ile Amasya şehir merkezine 54,9 km, İstanbul’a yaklaşık 650 km, Ankara’ya yaklaşık 316 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.003 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Amasya Şehir Merkezinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Amasya Merzifon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suluova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Amasya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Amasya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Suluova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.