Sultanhisar Yol Tarifi

Aydın Sultanhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Sultanhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sultanhisar’a nasıl gidilir? Sultanhisar yol tarifi? Sultanhisar yol haritası? Sultanhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sultanhisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Sultanhisar, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sultanhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 220 km2’dir. Sultanhisar ilçesinin rakımı ise 77 m olarak hesaplanmıştır. Sultanhisar ilinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda ise Nazilli, batısında Köşk, Güneyinde ise Yenipazar ilçeleri bulunmaktadır. Sultanhisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultanhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultanhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.030 nüfusa sahiptir.

Sultanhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sultanhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sultanhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sultanhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sultanhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sultanhisar’a Nasıl Gidilir? Sultanhisar Yol Tarifi

Sultanhisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sultanhisar’a gelebilirsiniz. Sultanhisar karayolu ile Aydın şehir merkezine 27,1 km, İstanbul’a yaklaşık 604 km, Ankara’ya yaklaşık 569 km, İzmir’den ise yaklaşık 146 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultanhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.