İçeriğe geç

Sultanhanı Yol Tarifi

Aksaray Sultanhanı yol tarifi; yazımızda öncelikle Sultanhanı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sultanhanı’na nasıl gidilir? Sultanhanı yol tarifi? Sultanhanı yol haritası? Sultanhanı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sultanhanı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Sultanhanı, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sultanhanı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 463 km2’dir. Sultanhanı ilçesinin rakımı ise 940m olarak hesaplanmıştır. Sultanhanı ilinin Kuzeyinde Ankara, doğusunda ise Nevşehir, batısında Konya illeri bulunmaktadır. Sultanhanı ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultanhanı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultanhanı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.147 nüfusa sahiptir.

Sultanhanı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sultanhanı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sultanhanı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sultanhanı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sultanhanı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sultanhanı’na Nasıl Gidilir? 

Sultanhanı’na kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sultanhanı’na gelebilirsiniz. Sultanhanı karayolu ile Aksaray şehir merkezine 42,3 km, İstanbul’a yaklaşık 713 km, Ankara’ya yaklaşık 278 km, İzmir’den ise yaklaşık 647 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.