İçeriğe geç

Sultangazi Yol Tarifi

İstanbul Sultangazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Sultangazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sultangazi’ye nasıl gidilir? Sultangazi yol tarifi? Sultangazi yol haritası? Sultangazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sultangazi İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sultangazi, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sultangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 37 km2’dir. Sultangazi ilçesinin rakımı ise 158 m olarak hesaplanmıştır. Sultangazi ilçesinin Kuzeyinde Eyüp, batısında Başakşehir, Güneyinde ise Esenler ve Bayrampaşa ilçeleri bulunmaktadır. Sultangazi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultangazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 534.565 nüfusa sahiptir.

Sultangazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sultangazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sultangazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sultangazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sultangazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sultangazi’ye Nasıl Gidilir? Sultangazi Yol Tarifi

Sultangazi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sultangazi’ye gelebilirsiniz. Sultangazi karayolu ile İstanbul şehir merkezine 21.6 km, Bursa’ya yaklaşık 172 km, Ankara’ya yaklaşık 467 km, İzmir’den ise yaklaşık 497 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultangazi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultangazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.