İçeriğe geç

Sultangazi Posta Kodu

Sultangazi Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sultangazi Posta Kodu Sorgulama

Sultangazi’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sultangazi ilçesi Hakkında

Sultangazi ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz otuz birinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sultangazi, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sultangazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 37 km2’dir. Rakımı ise 158 m olarak hesaplanmıştır. Sultangazi ilçesinin Kuzeyinde Eyüp, batısında Başakşehir, Güneyinde ise Esenler ve Bayrampaşa ilçeleri bulunmaktadır. Sultangazi ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultangazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultangazi ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 537.488 nüfusa sahiptir.

Sultangazi Posta Kodu
Sultangazi Posta Kodu