İçeriğe geç

Sultandağı Yol Tarifi

Afyon Sultandağı yol tarifi; yazımızda öncelikle Sultandağı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sultandağı‘na nasıl gidilir? Sultandağı yol tarifi? Sultandağı yol haritası? Sultandağı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sultandağı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Sultandağı, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Sultandağı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 731 km2’dir. Sultandağı ilçesinin rakımı ise 1.010 m olarak hesaplanmıştır. Sultandağı ilinin Kuzeyinde Bolvadin, doğusunda Konya, batısında Çay, Güneyinde ise Isparta ilçeleri bulunmaktadır. Sultandağı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultandağı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultandağı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15,076 nüfusa sahiptir.

Sultandağı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sultandağı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sultandağı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sultandağı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sultandağı‘na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sultandağı’na Nasıl Gidilir? Sultandağı Yol Tarifi

Sultandağı‘na kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sultandağı‘na gelebilirsiniz. Sultandağı karayolu ile Afyon şehir merkezine 70 km, İstanbul’a yaklaşık 483 km, Ankara’ya yaklaşık 272 km, İzmir’den ise yaklaşık 404 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Sultandağı ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultandağı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.