İçeriğe geç

Sultanbeyli Yol Tarifi

İstanbul Sultanbeyli yol tarifi; yazımızda öncelikle Sultanbeyli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sultanbeyli’ye nasıl gidilir? Sultanbeyli yol tarifi? Sultanbeyli yol haritası? Sultanbeyli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sultanbeyli İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sultanbeyli, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sultanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 29 km2’dir. Sultanbeyli ilçesinin rakımı ise 127 m olarak hesaplanmıştır. Sultanbeyli ilçesinin Kuzeyinde Sancaktepe,  doğusunda ve güneyinde Pendik, batısında Kartal ilçeleri bulunmaktadır. Sultanbeyli ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultanbeyli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 336.021 nüfusa sahiptir.

Sultanbeyli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sultanbeyli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sultanbeyli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sultanbeyli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sultanbeyli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sultanbeyli’ye Nasıl Gidilir? Sultanbeyli Yol Tarifi

Sultanbeyli’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sultanbeyli’ye gelebilirsiniz. Sultanbeyli karayolu ile İstanbul şehir merkezine 34.3 km, Bursa’ya yaklaşık 124 km, Ankara’ya yaklaşık 420 km, İzmir’den ise yaklaşık 449 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultanbeyli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sultanbeyli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.