İçeriğe geç

Sultanbeyli Posta Kodu

Sultanbeyli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Sultanbeyli Posta Kodu Sorgulama

Sultanbeyli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Sultanbeyli ilçesi Hakkında

Sultanbeyli ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz otuz yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Sultanbeyli, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Sultanbeyli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 29 km2’dir. Rakımı ise 127 m olarak hesaplanmıştır. Sultanbeyli ilçesinin Kuzeyinde Sancaktepe, doğusunda ve güneyinde Pendik, batısında Kartal ilçeleri bulunmaktadır. Sultanbeyli ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sultanbeyli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sultanbeyli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 343.318 nüfusa sahiptir.

Sultanbeyli Posta Kodu
Sultanbeyli Posta Kodu