İçeriğe geç

Süleymanpaşa Yol Tarifi

Tekirdağ Süleymanpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Süleymanpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Süleymanpaşa’ya nasıl gidilir? Süleymanpaşa yol tarifi? Süleymanpaşa yol haritası? Süleymanpaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Süleymanpaşa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın ilçesi olan Süleymanpaşa, Tekirdağ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Süleymanpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.053 km2’dir. Süleymanpaşa ilçesinin rakımı ise 10 m olarak hesaplanmıştır. Süleymanpaşa ilçesinin Kuzeyinde Muratlı ve Hayrabolu, doğusunda Muratlı ve Çorlu, batısında Malkara, Güneyinde ise Şarköy ilçeleri bulunmaktadır. Süleymanpaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Süleymanpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Süleymanpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 204.001 nüfusa sahiptir.

Süleymanpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Süleymanpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Süleymanpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Süleymanpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Süleymanpaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Süleymanpaşa’ya Nasıl Gidilir? Süleymanpaşa Yol Tarifi

Süleymanpaşa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Süleymanpaşa’ya gelebilirsiniz. Süleymanpaşa karayolu ile Tekirdağ şehir merkezine 36.5 km, İstanbul’a yaklaşık 146 km, Ankara’ya yaklaşık 603 km, İzmir’den ise yaklaşık 389 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tekirdağ Şehir Merkezinde yer alan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Süleymanpaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tekirdağ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tekirdağ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Süleymanpaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.