İçeriğe geç

Sulakyurt Yol Tarifi

Kırıkkale Sulakyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Sulakyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sulakyurt’a nasıl gidilir? Sulakyurt yol tarifi? Sulakyurt yol haritası? Sulakyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sulakyurt İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale’nin ilçesi olan Sulakyurt, Kırıkkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Sulakyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 708 km2’dir. Sulakyurt ilçesinin rakımı ise 830 m olarak hesaplanmıştır. Sulakyurt ilçesinin Kuzeyinde Çankırı, doğusunda Çorum, batısında Ankara, Güneyinde ise Balışeyh ve Delice ilçeleri bulunmaktadır. Sulakyurt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sulakyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sulakyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.953 nüfusa sahiptir.

Sulakyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sulakyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sulakyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sulakyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sulakyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sulakyurt’a Nasıl Gidilir? Sulakyurt Yol Tarifi

Sulakyurt’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sulakyurt’a gelebilirsiniz. Sulakyurt karayolu ile Kırıkkale şehir merkezine 49 km, İstanbul’a yaklaşık 538 km, Ankara’ya yaklaşık 102 km, İzmir’den ise yaklaşık 699 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırıkkale’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırıkkale demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sulakyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.