İçeriğe geç

Şuhut Yol Tarifi

Afyon Şuhut yol tarifi; yazımızda öncelikle Şuhut şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şuhut‘a nasıl gidilir? Şuhut yol tarifi? Şuhut yol haritası? Şuhut İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şuhut İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Şuhut, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Şuhut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,182 km2’dir. Şuhut ilçesinin rakımı ise 1,130 m olarak hesaplanmıştır. Şuhut ilinin Kuzeyinde Afyon Merkez, doğusunda Çay, batısında Sandıklı ve Dinar, Güneyinde ise Isparta bulunmaktadır. Şuhut ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şuhut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şuhut ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36,947 nüfusa sahiptir.

Şuhut İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Şuhut Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Şuhut’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Şuhut Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şuhut‘a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Şuhut’a Nasıl Gidilir? Şuhut Yol Tarifi

Şuhut‘a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Şuhut‘a gelebilirsiniz. Şuhut karayolu ile Afyon şehir merkezine 29 km, İstanbul’a yaklaşık 457 km, Ankara’ya yaklaşık 286 km, İzmir’den ise yaklaşık 363 km uzaklıktadır. Afyon şehrinde havaalanı bulunmadığından Şuhut ilçesine hava ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Şuhut ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.