Şuhut Posta Kodu

Şuhut Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Şuhut Posta Kodu Sorgulama

Şuhut’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Şuhut ilçesi Hakkında

Şuhut ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz doksan dört en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Şuhut, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Şuhut İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,182 km2’dir. Rakımı ise 1,130 m olarak hesaplanmıştır. Şuhut ilinin Kuzeyinde Şuhut, doğusunda Çay, batısında Sandıklı ve Dinar, Güneyinde ise Isparta bulunmaktadır. Şuhut ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Şuhut İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Şuhut ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 36.690 nüfusa sahiptir.