İçeriğe geç

Sorgun Yol Tarifi

Yozgat Sorgun yol tarifi; yazımızda öncelikle Sorgun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sorgun’a nasıl gidilir? Sorgun yol tarifi? Sorgun yol haritası? Sorgun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sorgun İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Sorgun, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Sorgun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.768 km2’dir. Sorgun ilçesinin rakımı ise 1.083 m olarak hesaplanmıştır. Sorgun ilçesinin Kuzeyinde Aydıncık ve Çekerek, doğusunda Saraykent ve Akdağmadeni, batısında Yozgat Merkez, Güneyinde ise Sarıkaya ilçeleri bulunmaktadır. Sorgun ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Sorgun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Sorgun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 79.533 nüfusa sahiptir.

Sorgun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sorgun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Sorgun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Sorgun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sorgun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Sorgun’a Nasıl Gidilir? Sorgun Yol Tarifi

Sorgun’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Sorgun’a gelebilirsiniz. Sorgun karayolu ile Yozgat şehir merkezine 60.9 km, İstanbul’a yaklaşık 710 km, Ankara’ya yaklaşık 257 km, İzmir’den ise yaklaşık 860 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Sorgun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.