İçeriğe geç

Soma Yol Tarifi

Manisa Soma yol tarifi; yazımızda öncelikle Soma şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Soma’ya nasıl gidilir? Soma yol tarifi? Soma yol haritası? Soma İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Soma İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Soma, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Soma İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 820 km2’dir. Soma ilçesinin rakımı ise 172 m olarak hesaplanmıştır. Soma ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Kırkağaç, batısında İzmir, Güneyinde ise Kırkağaç ve Akhisar ilçeleri bulunmaktadır. Soma ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Soma İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Soma ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 109.946 nüfusa sahiptir.

Soma İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Soma Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Soma’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Soma Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Soma’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Soma’ya Nasıl Gidilir? Soma Yol Tarifi

Soma’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Soma’ya gelebilirsiniz. Soma karayolu ile Manisa şehir merkezine 83.6 km, İstanbul’a yaklaşık 350 km, Ankara’ya yaklaşık 603 km, İzmir’den ise yaklaşık 134 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Soma ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.