İçeriğe geç

Solhan Yol Tarifi

Bingöl Solhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Solhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Solhan’a nasıl gidilir? Solhan yol tarifi? Solhan yol haritası? Solhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Solhan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Solhan, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Solhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.033 km2’dir. Solhan ilçesinin rakımı ise 1.424 m olarak hesaplanmıştır. Solhan ilinin Kuzeyinde Karlıova, doğusunda ise Muş, batısında Bingöl merkez, Güneyinde ise Genç ilçeleri bulunmaktadır. Solhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Solhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Solhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.655 nüfusa sahiptir.

Solhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Solhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Solhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Solhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Solhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Solhan’a Nasıl Gidilir? Solhan Yol Tarifi

Solhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Solhan’a gelebilirsiniz. Solhan karayolu ile Bingöl şehir merkezine 68,8 km, İstanbul’a yaklaşık 1,390 km, Ankara’ya yaklaşık 945 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,517 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Solhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Solhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.