Solhan Posta Kodu

Solhan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Solhan Posta Kodu Sorgulama

Solhan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Solhan ilçesi Hakkında

Solhan ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz doksan sekizinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Solhan, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Solhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.033 km2’dir. Rakımı ise 1.424 m olarak hesaplanmıştır. Solhan ilinin Kuzeyinde Karlıova, doğusunda ise Muş, batısında Bingöl merkez, Güneyinde ise Genç ilçeleri bulunmaktadır. Solhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Solhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Solhan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 34.326 nüfusa sahiptir.

Solhan Posta Kodu
Solhan Posta Kodu